Účinky zdravých potravín

Účinky zdravých potravín

Arganový olej 100ml rozprašovač

Arganový olej, prezývaný tekuté zlato alebo marocké zlato, je vzácny rastlinný olej. Vďaka svojim vlastnostiam a pozitívnym účinkom je veľmi obľúbený v kozmetickom, farmaceutickom, aj potravinárskom priemysle. Jeho vzácnosť spočíva nielen v jeho účinkoch, ale aj v ojedinelom výskyte stromu, z ktorého plodov sa získava. Ide o arganovník, vyskytujúci sa výlučne v Maroku, Alžírsku a Izraeli.
Výroba arganového oleja je pomerne náročná. Olej sa získava z plodov arganovníka, ktorých sa na výrobu litra oleja spotrebuje až 30 kg. Aj preto je tento olej drahší, ako napríklad olivový. Výrobné tradície pochádzajú od marockého kmeňa Berberov, ktorí arganový olej používajú už mnoho rokov. Zber plodov a výroba oleja prebieha výhradne ručne. Nazbierané plody sa najskôr nechajú usušiť na slnku. Potom sa roztlčú a škrupina sa odstráni. Získané semená je potrebné rozdrviť pomocou kamenných mlynov. Takto upravené semená sa miešajú s vodou a nakoniec lisujú. Tak vzniká vzácny zlatožltý olej. Ak sa semená pred rozdrvením pražia, získava sa tak potravinársky arganový olej. Ak lisovanie prebieha za studena, olej je vyrábaný na kozmetické účely. V prípade, že by tradičný ručný postup výroby nebol dodržaný, olej by si nezachoval všetky účinné látky.
Berberské ženy sú pri výrobe arganového oleja organizované v komunitách. Aj vďaka tejto ťažkej práci a vysokému svetovému dopytu po pravom arganovom oleji sa však zvyšuje kvalita ich života a aj života ich rodín. Výroba prebieha v súlade s podmienkami "fair trade" teda spravodlivého obchodu. Ženy dostávajú za svoju prácu náležitú mzdu a majú dobré pracovné podmienky.

Zloženie arganového oleja

Arganový olej je bohatý na účinné látky a bioaktívne zložky.
Vitamín A, vitamín E  – arganový olej je najbohatší prírodný zdroj vitamínu E.Vďaka obsahu vitamínov A a E je účinným prostriedkom starostlivosti o pleť.
Vitamín F – taktiež účinný v starostlivosti o pokožku. Má takzvaný „anti aging“ efekt, udržuje teda mladistvý vzhľad pleti.
Esenciálne mastné kyseliny – arganový olej obsahuje kyselinu stearovú, kyselinu olejovú, kyselinu linolénovú a ďalšie, v pomere 20% nasýtených a 80% nenasýtených mastných kyselín.
Skvalen  – účinný pri liečbe kožných ochorení, aj ako prevencia rakoviny kože
Karotenoidy  – prírodné antioxidanty účinné vo viacerých smeroch – ako prevencia rakoviny pľúc, prostaty, zažívacieho traktu, či ako prostriedok na znižovanie cholesterolu.
Steroly  – látky, ktoré sa v iných olejoch takmer nevyskytujú. Majú za úlohu chrániť srdce a znižovať hodnoty cholesterolu.


Arganový olej ako liek

Liečivé účinky arganového oleja sú známe najmä pri problémoch a kožných ochoreniach ako lupienka, atopické ekzémy, hnisavé zápaly kože, ale aj akné. Napriek tomu, že je arganový olej mastný, do pokožky sa rýchlo vstrebe a neupcháva póry. Účinný je tiež pri liečbe zranení kože, preležanín a dokonca aj popálenín. Má antiseptické účinky.

Arganový olej v kozmetickom priemysle

V tejto oblasti je arganový olej mimoriadne obľúbený, a to či už ako súčasť kozmetických produktov alebo samotný a bez úprav. Používa sa na pokožku celého tela, na vlasy a na nechty.

Arganový olej a pleť

Vďaka obsahu vitamínov A, E, F je arganový olej mimoriadne účinný ako prostriedok pre udržanie mladistvého vzhľadu pokožky. Má totiž schopnosť napnúť pokožku, vyhladiť jemné vrásky a spevniť ju. Zabraňuje tiež starnutiu kožných buniek a udržiava vodu v pokožke. Vďaka nemu teda pleť nie je vysušená. Je prevenciou vzniku strií, či pomarančovej kože. Stačí ho pravidelne natierať na rizikové partie tela. Je vhodný pre všetky typy pokožky, dokonca aj pre pokožku detí. Odporúča sa používať ho aj namiesto denného krému.

Arganový olej a vlasy

Známe sú pozitívne účinky arganového oleja na kvalitu vlasov. Arganový olej možno použiť ako zábal alebo masku na vlasy. Výsledkom sú vlasy lesklé, pevné a ľahko upravovateľné.
Pozitívne účinky má však aj na pokožku hlavy. Zabraňuje totiž tvorbe lupín.

Arganový olej a nechty

Pri problémoch so zádermi okolo nechtových lôžok a pri problémoch s lámavosťou nechtov stačí namočiť ruky do arganového oleja, či rozmasírovať olej na nechtoch a v ich okolí.

Potravinársky arganový olej

V potravinárstve je arganový olej veľmi obľúbený najmä vďaka príjemnej orieškovej chuti. V krajinách ako Maroko je bežnou súčasťou kuchyne. Používa sa pri úprave rýb, varení omáčok, príprave šalátov, či tradičného kuskusu. Známe sú však aj recepty, kde je arganový olej základom. Napríklad Krém Amlou Beldi je tradičnou súčasťou marockých raňajok. Vzniká rozmixovaním mandlí, medu a arganového oleja a natiera sa na chlieb. Arganový olej však možno užívať len samotný, a to tri krát denne lyžičku oleja pred jedlom. Okrem toho, že je prevenciou srdcovo-cievnych ochorení (znižuje hladinu cholesterolu), je aj prevenciou nádorových ochorení.

Hroznový olej 250ml

Priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu v krvi, spevňuje krvné kapiláry a znižuje ich lomivosť. Je účinnou prevenciou proti vzniku kŕčových žíl, artritídy a artériosklerózy, ktoré zároveň aj lieči. Inhibuje systémy, ktoré rozvíjajú zápalové procesy, hlavne u športovcov. Obmedzuje bolesti a opuchy nôh, rozpúšťa aj žlčové kamene. Používa sa aj na ošetrenie pleti a v aromaterapii.

Konopný olej 250ml

Je bohatý na vitamíny A, B, C, D, E, K. Má najúplnejší komplex proteínov, prispieva k posilneniu imunitného systému, chráni pred zápalmi, má výrazné protirakovinové účinky. Znižuje celkovú hladinu cholesterolu v krvi. Konopný olej obsahuje omega-3 a omega-6 esenciálne mastné kyseliny v pomere 1:3, ktoré sú dôležité pri správnej funkcii nášho organizmu. Má lahodnú orieškovú chuť a výborne sa hodí do šalátov, pretože neznáša vysoké teploty, neodporúča sa používať na pečenie.
Kukuričné klíčky 250ml
Pôsobí blahodarne na zažívací, vylučovací a nervový systém, spevňuje cievy. Je bohatý na vitamíny B, C a E, podporuje tvorbu červených krviniek. Ochraňuje pokožku pred vysychaním a vyživuje ju. Významne ovplyvňuje pokles hladiny cholesterolu v krvi. Je vynikajúci na masáž kĺbov a chrbtice.
Ľanový olej rozprašovač  100ml
Vhodný na ošetrenie a zmiernenie zápalových procesov, astmy, menštruačných kŕčov a migrénových bolestí. Má priaznivý účinok na krvný obeh, pôsobí protizrážanlivo, znižuje vysoký krvný tlak a riziko ischemických chorôb srdca. Zlepšuje elasticitu ciev a chráni ich pred zápalmi. Má vynikajúci liečebný efekt na suchú a odlupujúcu sa pokožku, lupienku a kĺbové zápaly. Pomáha udržať si váhu po diétach a predchádzať cukrovke.

Ľanový olej 250ml

Vhodný na ošetrenie a zmiernenie zápalových procesov, astmy, menštruačných kŕčov a migrénových bolestí. Má priaznivý účinok na krvný obeh, pôsobí protizrážanlivo, znižuje vysoký krvný tlak a riziko ischemických chorôb srdca. Zlepšuje elasticitu ciev a chráni ich pred zápalmi. Má vynikajúci liečebný efekt na suchú a odlupujúcu sa pokožku, lupienku a kĺbové zápaly. Pomáha udržať si váhu po diétach a predchádzať cukrovke.

Makový olej 250ml

Obsahuje viac než 50 % nenasýtených mastných kyselín omega 6, čím priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu.
Obsahuje vysoké množstvo kalcia a horčíku. Upokojuje nervovú sústavu, uvolňuje svalové kŕče a tlmí bolesti hlavy. Vyživuje a chráni pokožku. Pre vynikajúcu chuť je odporúčame na prípravu jedál studenej kuchyne.
Mandľový olej 250ml
Obsahuje množstvo vitamínov a kyselinu olejovú, ktorá patrí medzi nenasýtené mastné kyseliny a tiež alfa tokoferol, prírodný antioxidant. Pri vonkajšom použití je obzvlášť vhodný pre suchú až popraskanú, odlupujúcu sa pokožku, má upokojujúce a regeneračné účinky.
Marhuľový olej 250ml
Má vysoký obsah všetkých druhov vitamínu B, obsahuje aj vitamín A – pomáha pri liečbe zraku a vitamín E. Olej pôsobí priaznivo na úpravu činnosti zažívacieho traktu. Priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene. Upravuje poruchy srdečnej činnosti. Má vynikajúce podporné účinky pri liečbe rakovinových ochorení, priaznivo ovplyvňuje vývoj nových buniek.
Olivový olej Sarakina 500ml extra virgin
Sarakina olivový olej je rodinným bohatstvom.
Tradícia spojená s najvyššou kvalitou v olivovom oleji viac než 80 rokov.
Všetko to začalo pred tromi generáciami starých otcov, ktorí zasadili prvé olivovníky v 400m nad morom vhorskej oblasti Sarakina s juhozápadnej časti Kréty, kde sú mimoriadne priaznivé klimatické.
Olivový olej, ktorý Vám ponúka rodina Sarakina, je výnimočný miestom kde rastie, svojou najnižšou možnou kyslosťou a to od 0% až 0,8% a výhradne netoxickým, čisto prírodným pestovaním bez chemických postrekov, čo je podložené aj analýzami s najprísnejšími kritériami.

Olivový olej z olív Tsounati disponuje certifikátov TÜV Austria.
Odroda TSOUNATI sa pestuje iba na Kréte, pretože nikde inde, len tu sú vytvorené klimatické a geomorfologické podmienky pre pestovanie tejto odrody(plnosť slnka po celý rok, výdatné zrážky, nízka vlhkosť, jedinečné minerály v pôde). Táto odroda má viac vitamínov, fenolov, viac antioxidantov ako ktorákoľvek iná odroda olív. Ako jediná na svete dodáva extra panenskému olivovému oleju "SLADKÝ NÁDYCH". Tieto všetky vlastnosti predurčujú k mimoriadne pozitívnym účikom pre organizmus človeka.
Olivovníky z tejto odrody môžu dosahovať vek viac než 1000 rokov.
Nie je zber ako zber. A to vie aj Sarakina. Olivy sú precízne zberané nie v plastových vreciach ale v jedinečne nimi navrhnutých a patentovaných zberných košoch. Naše olivy sa pri prevoze nepoškodia a neotlačia, čo znamená, že sa do olivového mlyna dostanú čerstvé a chutné. Náš olivový mlyn spĺňa najvyššie kvalitatívne certifikáty HASPP, ISO.
Samotné lisovanie olív je pri maximálnej teplote 27°C, t.z. - "Lisovaný za studena" čím si udrží najlepšie organo-leptické a výživové vlastnosti. Balenie je vykonané buď do železných obalov alebo sklenených fliaš s vnútornou úpravou, ktorá zabezpečí udržanie profesionálnej kvality.

Oregánový olej 2% silice

Použitie:     Vnútorné použitie: 3 ml/deň; po 2 mesačnom užívaní treba s užívaním prestať aspoň na 3 týždne; Vonkajšie použitie: 2-3 kvapky oleja zmiešať so šampónom alebo tekutým mydlom.
Vhodné pre deti do 3 rokov:     Použitie pre deti do 3 rokov vyžaduje opatrnosť a zníženie odporúčanej dennej dávky.
Skladovanie:     Skladovať pri teplote 15 - 25°C. Uložte mimo dosah detí.
Pôvod:     Vyrobené v EÚ.
Výrobca:     Medin Terra
Objem:     100 ml
Zloženie:     Olivový olej, Oregánový olej, Vitamín E, Tymol, Karvakrol

Je vyrobený z odrody Origanum vulgare. Je mimoriadne účinný aj v malých koncentráciách. Vyššie koncentrácie prípadne nadmerné použitie môže pôsobiť veľmi negatívne na sliznice, žalúdočnú mikroflóru a iné. Bez rizika sú povolené denné dávky oreganovej silice 50mg. To znamená, že nami ponúkaný výrobok je určený na mesačnú kúru.
Je úplne nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Použitie pre deti nad 3 roky vyžaduje opatrnosť a zníženie odporúčanej dávky. Oregánový olej obsahuje dve z mnohých účinných zložiek: tymol a karvakrol (a ďalšie aktívne podporné látky ako esenciálne oleje, vitamíny, minerály a chlorofyl).
Účinky oreganového oleja:
1. silný antioxidant
2. silné prírodné antibiotikum
3.účinný expektorant
Kedy môžete oreganový olej použiť:
- pomôže pri vykašliavaní
- pomôže pri chronickom kašli
 - napomáha pri bronchitíde
- pri zápale priedušiek a iných infekciách dýchacích ciest
- je účinný proti kožným plesniam, ale aj proti plesniam v potravinách
- pri potláčaní rozvoja Helicobacter pyroli, ktorý sa podieľa na vzniku žalúdočných vredov
- proti plesniam v tenkom čreve
- na kvasnicovú infekciu Candida albicans
- obmedzení kŕčovitých sťahov v tráviacom trakte
- pri zmiernení nafúknutia
- pri stimulácii toku žlče
- pri zápaloch ďasien
- pri úprave menštruačného cyklu
- pri infekčných hnačkách, zápchach, postihnutí parazitmi.
Oregánový olej môžete zmiešať so šampónom alebo tekutým mydlom (2-3kvapky).

Ostropestrec mariánsky 250ml

Najlepší prírodný liek na ochorenia pečene. Zlepšuje regeneráciu pečeňových buniek, ovplyvňuje tvorbu žlče a podporuje látkovú výmenu v organizme. Priaznivo pôsobí na podžalúdkovú žľazu, dvanástník a žlčník. Pôsobí proti tvorbe žlčníkových kameňov. Droga napravuje poruchy krvného obehu, má priaznivý vplyv pri ochoreniach srdečného systému, pomáha pri migrénach a závratoch, odstraňuje nevoľnosť pri cestovaní. Neodporúča sa užívať počas gravidity a pri zvýšenom krvnom tlaku. Dávkovanie 1–2 lyžičky denne.

Perilla frutescens 250ml

Vynikajúci liečebný prostriedok proti astme, kašľi, zahlieneniu, pľúcnym infekciám a zároveň ako prevencia chrípky a prechladnutia. Je vhodný na zníženie rizika a zvládnutie prvých alergických príznakov, zmierňuje priebeh atopického ekzému. Pôsobí proti prílišnému poteniu, zmierňuje kŕče, bolesti hlavy. Pomáha pri pocitoch na zvracanie u tehotných žien a ženám v prechode. Uplatňuje sa tiež pri liečení rakoviny hrubého čreva, zápaloch maternice a konečníka, pri liečení Alzheimerovej choroby.

Pšeničné klíčky 250ml

Pozitívne ovplyvňuje mozog a nervový systém. Dodáva telu energiu a vytrvalosť. Je jedným z najbohatších prirodzených zdrojov vitamínu A, D a E, prírodný antioxidant, ochraňuje srdce, bunky a cievy. Má blahodarné účinky na zažívanie, preto je vhodný pre deti. Má tiež vynikajúci liečebný efekt na suchú a odlupujúcu sa pokožku. Používa sa tiež na masírovanie kĺbov a chrbtice.

Petržlenový olej

Vyniká špecifickou chuťou petržlenovej vňate. Priaznivo ovplyvňuje tráviace a zažívacie orgány, zlepšuje chuť k jedlu. Má veľmi pozitívny účinok pri ochoreniach obličiek a močových ciest (osvedčuje sa aj pri nepríjemnom úniku moču). Obsahuje železo, čím priaznivo ovplyvňuje tvorbu krvi. Pomáha zlepšovať ochorenia zraku, hlavne šeroslepotu.
Púpalkový olej 250ml
Zmierňuje menštruačné problémy. Blahodarne pôsobí na ekzémy alergického pôvodu. Má priaznivé účinky na hyperaktivitu detí, schizofréniu, kĺbne zápaly, alkoholizmus, psychogénne nechutenstvo a Parkinsonovu chorobu. Pomáha v udržiavaní normálnej hmotnosti tela, urýchľuje zotavenie z chorôb. Ďalej zlepšuje funkciu pečene, posilňuje pamäť, vyrovnáva krvný tlak. Pôsobí priaznivo proti vypadávaniu vlasov. Podporuje prekrvenie končatín, zmierňuje tvorbu kŕčových žíl, zbavuje bolesti.

Rakytníkový olej 50ml

Olej z plodov Rakytníka rašetliakového (Hippophae Rhamnoides). Za studena lisovaný, prvý lis. Kopmplex polynenasýtených mastných kyselín 65%, mononenasýtených mastných kyselín 24%, nasýtených mastných kyselín 10,5%, z toho: kyselina liniolová 65%, olejová 24%, plamitová 6,2%, stearová 3,6%, betakarotén 152mg/100g (+-10%), vitamín E alfa-Tokoferol 63,3mg/100g (+-10%).
Ako prírodný koncentrát karoténov a vitamínov vhodný pri oslabenom organizme. Vhodný pre priamu konzumáciu, alebo do tepelne neupravovaných jedál
Odporúčaná denná dávka: 1 čajová lyžička 2-3 krát denne

Rakytníkový olej altajský 250ml

Čistý 100% prírodný produkt, olej z plodov altajského rakytníka (Hippophae Rhamnoides)
Vhodný pre priamu knzumáciu, alebo do tepelne neupravených pokrmov.
Rascový olej 250ml
Vynikajúci pri ochrane organizmu proti rakovinovým ochoreniam žalúdka, pečene, pľúc, čriev, prsníkov. Pôsobí antibakteriálne, odvodňuje a detoxikuje. Prináša úľavu pri nafukovaní, upravuje činnosť tráviacich orgánov, hlavne črevného traktu. Je podporným prostriedkom pri liečbe sennej nádchy. Pri vonkajšom použití lieči kožné choroby a ekzémy.Vynikajúci pri ochrane organizmu proti rakovinovým ochoreniam žalúdka, pečene, pľúc, čriev, prsníkov. Pôsobí antibakteriálne, odvodňuje a detoxikuje. Prináša úľavu pri nafukovaní, upravuje činnosť tráviacich orgánov, hlavne črevného traktu. Je podporným prostriedkom pri liečbe sennej nádchy. Pri vonkajšom použití lieči kožné choroby a ekzémy.

Sézamový olej 250ml

Podporuje funkciu tráviaceho traktu, tvorbu žlče a vyprázdňovanie žlčníka. Má pozitívny vplyv proti kôrnateniu tepien, je vhodný na žalúdok, pečeň, slinivku. Podporuje obranyschopnosť organizmu a jeho regeneráciu. Spevňuje cievy, žily a posilňuje oči. Znižuje hodnotu cukru pri cukrovke. Pri starostlivosti o kožu je vhodný na masírovanie.

Šípkový olej  100ml

100% Šípkový olej (Oleum rosae)
Ako prírodný koncentrát vitamínov pre zvýšenie obranyschopnosti organizmu, zlepšuje elasticitu kože. Vhodný pre priamu kozumáciu alebo do tepelne neupravených jedál.
Odporúčaná denná dávka: 1 čajová lyžička, 2-3 krát denne.

Slnečnicový olej 250ml

Pôsobí priaznivo proti kardiovaskulárnym chorobám. Zlepšuje nervové ochorenia, má posilňujúci antioxidačný účinok pri obnove všetkých telesných buniek. Upokojuje všetky sliznice v tráviacom trakte hlavne v spodnej časti hrtanu. Priaznivo pôsobí na vzhľad pokožky.

Sójový olej 250ml

Je veľmi vhodný pre diabetikov, pretože neobsahuje žiadne sacharidy, je bohatý na stopové prvky, pomáha pri liečbe väčšiny nervových ochorení, hlavne mozgových, zlepšuje pamäť, zbystruje myslenie. Upravuje a upokojuje dnešné nervové vypätie človeka. Priaznivo tiež ovplyvňuje liečbu a prevenciu artériosklerózy. Obsahuje veľké množstvo lecitínu, ktorý je prirodzenou súčasťou niektorých buniek, zvlášť v centrálnom nervovom systéme.

Tekvicový olej 100ml rozprašovač

Je bohatým zdrojom organicky viazaného zinku, ktorý chráni náš imunitný systém. Zmierňuje problémy pri ochoreniach prostaty – bolestivé močenie. Má priaznivý účinok na krvné zásobenie mozgu, znižuje hladinu cholesterolu, riziko infarktu myokardu, spomaľuje kôrnatenie tepien a blahodárne pôsobí proti zápalom kože. Je veľmi užitočný na namáhané a poškodené vlasy, obmedzuje ich vypadávanie. Odporúčame vnútorné užívanie 1 až 4 kávové lyžičky denne.

Tekvicový olej 250ml

Je bohatým zdrojom organicky viazaného zinku, ktorý chráni náš imunitný systém. Zmierňuje problémy pri ochoreniach prostaty – bolestivé močenie. Má priaznivý účinok na krvné zásobenie mozgu, znižuje hladinu cholesterolu, riziko infarktu myokardu, spomaľuje kôrnatenie tepien a blahodárne pôsobí proti zápalom kože. Je veľmi užitočný na namáhané a poškodené vlasy, obmedzuje ich vypadávanie. Odporúčame vnútorné užívanie 1 až 4 kávové lyžičky denne.
Višňový olej 250ml

Obsahuje vysokú koncentráciu vitamínu E a bioflavonoidov. Olej zlepšuje krvný obeh, spomaľuje starnutie a regeneruje pokožku. Viaceré výskumy dokazujú jeho hydratačné vlastnosti.
Použitie: vnútorne, ráno nalačno a večer pred spaním jednu čajovú lyžičku. Používa sa aj k ochuteniu
pokrmov studenej kuchyne.

Vlašský orechový olej 250ml

Podporuje činnosť mozgu, zlepšuje pamäť, upokojuje nervový systém a posilňuje imunitu. Je vhodný proti rakovine hrubého čreva, podporuje vývoj telových buniek, znižuje hladinu homocysteínu v krvi, posilňuje srdce a čistí krvné riečište. Tlmí hyperaktivitu u detí. Je bohatý na vitamíny B, C, E, F, pôsobí proti vzniku artériosklerózy. Znižuje hladinu cholesterolu a vyrovnáva krvný tlak. Je tiež vhodný na masáže kĺbov a pohybového ústrojenstva.

Doručenie tovaru

Pri nákupe nad 100€ Vám doručíme tovar ZADARMO*
*Objednávka do 30kg

zákaznický servis

Po-pia: 08.00 - 17.00
So: 08.00 - 12.00
0902 325 729
0911 890 238
info@cello.sk